Ara
  • Sultan Culum

GDO Tarama Analizi


GDO Testi Nedir?

Biyoteknolojik yöntemlerle modifiye edilen gıda ürünleri on yıllardır piyasada. Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testi, gıda veya yem numunelerinizde bulunan genetiği değiştirilmiş organizmaları (GDO) niteler ve miktarını belirler ve size güvenle ticaret yapmak için ihtiyacınız olan bağımsız doğrulamayı sağlar.


Bu nedenle, GDO tarama sürecimizin bir parçası olarak, yetkili ve yetkisiz GDO'ları tespit etmek için daha uygun maliyetli bir yaklaşım sağlayan son teknoloji tarama yöntemleri kullanılmalıdır.


GDO Testi Neden Önemlidir?

Gıda üretimi, daha önce hiç olmadığı kadar karmaşıktır. Bu, GDO'ların aralığının ve çeşitliliğinin de sürekli değiştiği anlamına gelir. Sonuç olarak GDO'yu tespit etmeyi her zamankinden daha zor hale gelmiştir.


GDO içeren tarım ürünleri, GDO'lu olmayan gıda ve yemlerle istemeden karışabileceğinden, rutin GDO taraması gereklidir. Bu, GDO'lu ürünlerin istemeden GDO'suz gıda ve yem üretimine girebileceği durumlarda çapraz kontaminasyonu önlemek için tüm tedarik zincirinde GDO tespitinin gerekli olduğu anlamına gelir.


Ürünlerin uyumlu olduğundan emin olmak için düzenli olarak GDO testleri yapmaktadır. Sonuç olarak, işletmenizin insan gıdalarındaki GDO'larla ilgili gelişmeleri ve yasal değişiklikleri takip etmesi hayati önem taşımaktadır.


GDO'lar için sürekli testlerden geçerek ve genetiği değiştirilmiş organizmaların tespitini taahhüt ederek, işletmenizin gıda yasalarına uygun olduğundan ve gıda etiketlerinizin GDO'larla ilgili yasal gereksinimleri karşıladığından emin olabilirsiniz.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör